European Movement International

Adresa: Rue Marie-Thérese, 21
Město: B-1000 Brussels
Stát: Belgie

Telefon: +32 2 508 30 88
E-mail: Zapněte prosím podporu javascriptu pro zobrazení emailové adresy
Internet: www.europeanmovement.org

European Movement International (Mezinárodní Evropské hnutí) je nadstranickou mezinárodní organizací sdružující zastánce evropské integrace na demokratických základech bez ohledu na jejich politickou orientaci. Hnutí má sídlo v Bruselu a své národní kanceláře ve všech evropských zemích. V čele Evropského hnutí stály od jeho zrodu významné osobnosti evropské politiky - Paul-Henry Spaak, Robert Schuman či Valéry Giscard d'Estaing. Od roku 2005 do roku 2009 byl předsedou Evropského hnutí Pat Cox, předseda Evropského parlamentu v letech 2002 až 2004. Současným předsedou je pan Jo Leinen.

Česká spořitelna, a.s.

Logo

Česká spořitelna, a.s. je od 30. dubna 2013 hlavním partnerem Evropského hnutí v České republice

Kořeny České spořitelny sahají až do roku 1825, kdy zahájila činnost Spořitelna česká, nejstarší právní předchůdce České spořitelny. Na tradici českého a později československého spořitelnictví navázala v roce 1992 Česká spořitelna jako akciová společnost.

Od roku 2000 je Česká spořitelna členem Erste Group, jednoho z předních poskytovatelů finančních služeb ve střední a východní Evropě se 16,6 miliony klientů v sedmi zemích, z nichž většina je členy Evropské unie. Česká spořitelna získala v soutěži Fincentrum Banka roku 2012 podeváté v řadě titul Nejdůvěryhodnější banka roku. Pavel Kysilka, generální ředitel a předseda představenstva, obhájil loňské první místo a stal se opět Bankéřem roku.

Friedrich-Ebert-Stiftung

Logo Friedrich Ebert StiftungFriedrich-Ebert-Stiftung (FES) byla založena v roce 1925 jako politický odkaz prvního demokraticky zvoleného německého říšského prezidenta Friedricha Eberta. Sociální demokrat Friedrich Ebert, jenž se vypracoval z řemeslníka až do nejvyššího úřadu státu, dal podnět na základě vlastních zkušeností z politiky k založení nadace s těmito cíli: podporovat politické a společenské vzdělávání lidí v duchu demokracie a pluralismu, umožňovat mladým lidem přístup k vysokoškolskému studiu formou stipendií, přispívat k mezinárodnímu porozumění a spolupráci.

Friedrich-Ebert-Stiftung má své zastoupení v České republice od roku 1990 v Praze. Svou činností v České republice přispívá k posílení demokracie, rozvoji právního státu a sociální spravedlnosti ve státě i společnosti a k česko-německému porozumění ve společné Evropě. Těžištěm činnosti zastoupení FES v České republice je evropská integrace, společensko-politický dialog, spolupráce s odbory a podpora demokratické a sociálně inklusivní společnosti.

Důležitými partnery FES v České republice jsou vědecké a vzdělávací instituce, vládní orgány, Parlament České republiky, města a obce, nevládní organizace, univerzity, školy a vysoké školy, média a odbory.

Friedrich-Ebert-Stiftung e.V., zastoupení v České republice, Zborovská 716/27, 150 00 Praha 5, http://www.fesprag.cz

Saxinger, Chalupský & Partners

Adresa: Revoluční 3
Město: Praha 1, 110 00
Stát: Česká republika

Telefon: +420 221 803 350
E-mail: Zapněte prosím podporu javascriptu pro zobrazení emailové adresy
Internet: www.scwp.com

Saxinger, Chalupský & Partners je jedna z významných rakouských advokátních kanceláří, jejíž kořeny sahají až do roku 1946. Kancelář se věnuje poradenství v oblasti rakouského, evropského a mezinárodního hospodářského práva s kancelářemi v lokalitách Bratislava, Budapešť, Graz, Linec, Plzeň, Praha, Wels a Vídeň. Pražská pobočka advokátní kanceláře Saxinger, Chalupský & Partners zajišťuje zázemí pro činnost Evropského hnutí v České republice.

Zastoupení Evropské komise v České republice

Adresa: Jungmannova 24
Město: Praha 1, 110 00
Stát: Česká republika

Telefon: 224 312 835
E-mail: Zapněte prosím podporu javascriptu pro zobrazení emailové adresy
Internet
: www.evropska-unie.cz

Zastoupení Evropské komise v členských státech EU jsou součástí tiskového a komunikačního servisu Evropské komise, který spadá pod Generální ředitelství pro komunikaci v Bruselu. Tyto úřady zastupují a reprezentují Komisi ve všech 27 členských státech EU. Zastoupení Evropské komise v ČR vzniklo transformací Delegace Evropské komise, k níž došlo vstupem České republiky do Evropské unie dne 1. května 2004. Od 1. září 2010 zastává pozici Vedoucí Zastoupení Jan Michal.