Juniorský maraton otevřel registrace. Opět chce rozběhat tisíce středoškoláků

25.11.2016

Největší běžecký závod pro studenty středních škol z celé České republiky se blíží. Jednadvacátý ročník Juniorského maratonu se po celé zemi rozeběhne už v dubnu a registrace jsou již v plném proudu!  Neziskový projekt organizátorů RunCzech běžecké ligy má za cíl rozběhat středoškolské studenty po celé České republice, což se rok od roku daří více a více. Registrace do Juniorského maratonu je navíc zdarma.

Do Juniorského maratonu se může zapojit každá střední škola z České republiky i zahraničí. „Stačí dát dohromady desetičlenný tým, ve kterém musí být tři dívky. Každý člen týmu pak běží štafetový úsek o délce 4,2 kilometry, dohromady studenti zdolají trať celého maratonu,“ představuje Juniorský maraton Bojan Nanković z týmu RunCzech. Dále už v podstatě stačí jen přihlásit tým na stránkáchwww.runczech.com/jmc a přijet na semifinálové kolo do příslušného krajského města.

Semifinálová kola se uskuteční od 4. do 27. dubna. Nejlepší týmy z nich postupují do finále. To se uskuteční v neděli 7. května v rámci Volkswagen Maratonu Praha a studentské štafety odstartují z první řady po boku nejlepších světových vytrvalců! „Pro nejlepší týmy je to fantastická příležitost, jak si zazávodit s nejlepšími světovými vytrvalci. Ti nejrychlejší studenti s nimi doběhnou třeba až na Karlův most,“ dodává Nanković. V  roce 2016 Juniorský maraton v semifinálových kolech přilákal 261 týmů, což znamená rekordních 2 610 studentů. Organizátoři z RunCzech nicméně doufají, že tohle číslo nebude konečné!

Každý člen týmu se kromě sportovního zážitku sdíleného v týmu může těšit třeba na tričko, startovní číslo, pitný režim, občerstvení, partnerské dárky, zajímavý doprovodný program a atmosféru špičkového běžeckého závodu. Juniorského maratonu se kromě studentů mohou aktivně zúčastnit i učitelé, kteří kromě podpory svého týmu také skládají svoje týmy – učitelských štafet v roce 2016 bylo 21.

 

Juniorský maraton se běží pod záštitou hejtmanů zúčastněných krajů i primátorů semifinálových měst, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva zdravotnictví, Zastoupení Evropské komise v České republice a Českého atletického svazu. „Jsme velice rádi, že Juniorský maraton můžeme podporovat. Díky maratonské štafetě zapojujeme do sportu co nejvíce mladých lidí po celé naší zemi a můžeme je tak naučit trávit svůj volný čas touto přínosnou a zároveň zábavnou formou. Juniorský maraton a jemu podobné projekty jsou cestou, jak děti přivést nenásilnou formou ke sportu. A nejenom to, v týmech se žáci učí spolupráci, podpoře druhých a soutěživosti,“ říká k projektu Kateřina Valachová, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.

 

Celý projekt Juniorského maratonu podporuje rovněž Zastoupení Evropské komise v ČR. „Zastoupení Evropské komise v ČR podporuje Juniorský maraton dlouhodobě. Aktivní sportovní život za to stojí. Navíc myšlenka, že se jednotlivci spojí, aby dosáhli společného cíle, je Evropské unii velmi blízká. Juniorský maraton je jedinečná událost – podporuje pozitivní příklady a bojuje tak proti problémům mladé generace, jako jsou alkohol, drogy, cigarety i nedostatek pohybu,“ vysvětluje Dana Kovaříková, pověřená vedoucí Zastoupení Evropské komise v České republice.

Bližší informace o Juniorském maratonu včetně registračního formuláře do semifinálových kol najdete na www.runczech.com/jmc.

Anketa

Cítíte se Evropanem?
 78.4%
 21.6%
Celkem hlasovalo 393 uživatelů Výsledky dalších anket >

Diskuzní fórum

Vstupte