EMI má nového generálního sekretáře

25.06.2009
Mezinárodní konference Federal Assembly se již tradičně konala v zemi končícího předsednictví, a to v době posledního zasedání Rady EU českého předsednictví 19. - 20. června 2009. Každá členská organizace EMI delegovala na pražské setkání své účastníky.

Sto dvacet členů dorazilo do Prahy ve čtvrtek 18. června 2009. V pátek dopoledne se jednalo od  13 do 17 hodin v Černínském paláci, mezi účastníky byli také zástupci Evropského hnutí v ČR. Páteční setkání v Lichtejnštejnském paláci zahájil předseda Vlády ČR Jan Fischer. Na setkání a následné číši vína nechyběl ani předseda EMI Pat Cox, představitelé švédské vlády, které čeká následující předsednický půlrok. Lichtenštejnský palác zaplnili také delegáti Federal Assembly EMI, velvyslanci a členové diplomatického sboru v Praze, nově zvolení poslanci Evropského parlamentu za ČR i představitelié Neziskových organizací v ČR. V sobotu od 9 do 17 hodin následovala samotná jednání v Černínském paláci.

Na jednání Federal Assembly EMI v Praze byl 20. června 2009 zvolen nový Generální sekretář EMI Diogo Pinto z Portugalska, který přebírá funkci od 1. července 2009. Jeho zástupcem je Charles Kleinermann, který již v sekretariátu EMI pracuje pět let.

Témata Federal Assembly a postřehy z této mezinárodní akce přiblíží na tomto místě již brzy vyslaní účastníci jednání z Evropského hnutí v ČR.


Anketa

Cítíte se Evropanem?
 78.3%
 21.7%
Celkem hlasovalo 391 uživatelů Výsledky dalších anket >

Diskuzní fórum

Vstupte