Zaměstnávání cizinců

Praha 2 19.06.2009 Od 10:00
Název: Zaměstnávání cizinců
Místo: Ministerstvo zdravotnictví, místnost č. 426 v 5. patře, Palackého nám 4
Termín: 19.06.2009 10:00
Pořadatel: Výzkumný ústav práce a sociálních věcí

Diskusní setkání se bude zabývat praktickými otázkami a zkušenostmi se zaměstnáváním osob s rozličným kulturním a etnickým zázemím z řad absolventů škol a mladých dospělých.

Záměrem setkání primárně není diskutovat otázky týkající se pouze zaměstnávání cizinců, ale osob z různých kultur, které v ČR žijí (děti a potomci migrantů, příslušníci etnických menšin). Tématem bude existence podpůrných nástrojů či naopak bariér na trhu práce pro osoby s odlišným kulturním či etnickým zázemím, integrace těchto osob na trhu práce, okolnosti provázející jejich uplatnění na trhu práce, zkušenosti organizací a agentur s prácí s touto skupinou osob, nároky, které jsou s prací s ní spojené či připravenost těchto organizací na tuto práci s těmito osobami. Diskusní setkání tedy bude věnováno především otázce, připravenosti existujících institucí na integraci osob s odlišným kulturním a etnickým zázemím z řad absolventů škol a mladých dospělých na trhu práce.

Setkání je jednou z aktivit probíhajících v rámci mezinárodního projektu Moving Societies towards Integration?. Tento projekt je financován Evropskou komisí, jeho hlavním řešitelem je organizace Christlicher Jugenddorfwerk Deutschlands gemeinnuetziger e.V.

Anketa

Cítíte se Evropanem?
 78.4%
 21.6%
Celkem hlasovalo 393 uživatelů Výsledky dalších anket >

Diskuzní fórum

Vstupte