Evropská myšlenka v díle T.G.Masaryka

v přednáškovém sále č. 217 v Klubu techniků na Novotného lávce 5, Praha 1 25.02.2014 Od 17:00 Do 19:30

Evropské hnutí v České republice a Masarykovo demokratické hnutí uspořádalo vzpomínkou diskusi na téma „Evropská myšlenka v díle T.G.Masaryka”, která se konala v úterý 25. února 2014 od 17 hodin v přednáškovém sále č. 217 v Klubu techniků na Novotného lávce 5, Praha 1.

Úvodní slovo přednesli:

pan Ing.Ladislav Říha, místopředseda Evropského hnutí v České republice a pan Doc. Ing. Vratislav Preclík, CSc., místopředseda Masarykova demokratického hnutí.

Panelovou diskusi lektrorovali: pan Prof. PhDr. Miloš Havelka, CSc., Ústav politologie FF UK Praha "Evropské hodnoty a evropská identita. Masaryk a dnešek", pan JUDr. Pavel Kosatík, publicista, novinář spisovatel, „Masarykova vize Evropy za 1. světové války“, pan PhDr. Michal Pehr,PhD., Masarykův ústav AV Praha: "Masarykovy postoje k problému malého národa ve vztahu k velmocem i národům ostatním a na specifika Masarykova češství a evropanství, demonstrované v polemikách s Viktorem Dykem, reprezentantem rozdílné a namnoze protikladné reflexe české národní identity," a pan PhDr. Josef Tomeš, PhD., Masarykův ústav AV Praha: "Evropa a evropská myšlenka v prvorepublikové politice TGM".

Panelovou diskusi moderoval pan Doc. Ing. Vratislav Preclík, CSc., místopředseda MDH.
Hůavmím partnerem panelové diskuse byla Česká spořitelna, a.s.

 

Anketa

Cítíte se Evropanem?
 78.4%
 21.6%
Celkem hlasovalo 393 uživatelů Výsledky dalších anket >

Diskuzní fórum

Vstupte