Letní škola migračních studií

Jindřichův Hradec 31.08.2009 
Téma: Letní škola migračních studií
Termín: 31.8. – 6.9. 2009
Místo: Fakulta managementu VŠE v Jindřichově Hradci
    
Letní škola migračních studií je organizována v Jindřichově Hradci z prostředků ministerstva vnitra ČR, ve spolupráci s Fakultou managementu VŠE, centrálou IOM v Ženevě a odborníky z akademické sféry i nevládních organizací.

V průběhu týdenní pobytové školy se studenti aktivně zúčastní studijního programu, který se bude skládat z bloků věnovaných přednáškám pozvaných domácích zahraničních lektorů, interaktivních seminářů, panelových diskusí s účastí odborníků nebo představitelů migrantů v ČR, neformálních setkání s přednášejícími a v neposlední řadě i prezentací pozvaných nevládních organizací.

Témata jednotlivých přednášek, seminářů a panelových diskusí budou pokrývat jednotlivé aspekty fenoménu migrace - ekonomické, politické, bezpečnostní, sociologické, demografické i kulturní.

Mezi přednášejícími budou zástupci české akademické obce, představitelé vládních resortů ČR a zahraniční odborníci, významné osobnosti společenského a politického života ČR a představitelé zájmových organizací sdružující zahraniční migranty žijící v ČR.

Více o programu a přihláškách zde .

Anketa

Cítíte se Evropanem?
 78.4%
 21.6%
Celkem hlasovalo 393 uživatelů Výsledky dalších anket >

Diskuzní fórum

Vstupte